طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس کسر


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
7 بازدید
۶۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس کسر دارای ۴ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس کسر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس کسر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس کسر :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳ صفحه

قسمتی از متن word (..docx) :

نام کتاب درسی: ریاضی مقطع تحصیلی: دوم ابتدایی موضوع درس: درس ۲۳ کسر
تهیه کننده: مدت جلسه:۲۳ دقیقه نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:
هدف کلی: آشنایی دانش آموزان با کسر
اهداف جزئی: انتظار میرود شاگردان بعد از تدریس این درس بدانند که:
۱-چگونه میتوان تقسیمات مساوی ایجاد کرد.
۱قسمت از ۴ قسمت را در ریاضی بصورت ۱/۴ مینویسند و به آن کسر میگویند.
یک کسر چگونه خوانده میشود .
اهداف رفتاری: انتظار میرود شاگردان بعد از پایان این درس بتوانند:
۱-تقسیمات مساوی ایجاد کنند.
۲- چند کسر بنویسند.
۳-کسرهای مختلف را درست بخوانند.
اهداف
دانش آموزان با اعداد یک تا ۱۱۱ آشنا هستند.
دانش آموزان مفهوم دسته بندی را می دانند.
رفتار ورودی
از دانش آموزان می خواهیم اعداد بین ۰۱ تا ۵۹ را بخوانند.
از دانش آموزان می خواهیم اشکال هم را دسته بندی کنند.
ارزشیابی
تشخیصی
کتاب ریاضی دوم ابتدایی – ماژیک تصاویر آموزشی – مهره های رنگی – تابلو
رسانه های
عنوان فعالیت های دانش آموزان زمان فعالیت های معلم
فعالیت های مقدماتی با نام خدا بعد احوالپرسی و حضور و غیاب از دانش آموزان و
ارزشیابی رفتار زمان
ورودی و ایجاد انگیزه پرسیدن دلیل غیبت دانش آموزان و پرسش از درس قبل و دقیقه
نیز گروه بندی، درس را شروع می کنیم. برای ایجاد انگیزه چند مهره رنگی در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم.
وسایل لازم : نوارهای کاغذی به تعداد نفرات کلاس مفهوم
آموزشی
تلفیقی از روش های پرسش و پاسخ – مشارکتی – بحث گروهی
روش های یاددهی – یادگیری
به صورت گروه بندی تصادفی
مدل چینش کلاس
کسر برای آموزش این مفهوم تک تک شاگردان در فرآیند
یاددهی – یادگیری بصورت انفرادی مشارکت مینمایند .پیش نیاز این درس این است که دانش آموزان بتوانند تقسیمات
مساوی ایجاد نمایند. فعالیت های زیر برای آموزش مفهوم
ارائه درس کسر بعمل می آید .
معلم: بچه ها ، من به همه شما یک نوار کاغذی میدهم )نوار ۳۳دقیقه را توزیع میکند(. حالا شما را این به سه قسمت مساوی تقسیم کنید.)فرصت تقسیم کردن میدهد.(
دانش آموزان: نوار را به سه قسمت مساوی تقسیم میکنند .
معلم: نوار شما به چند قسمت تقسیم شده است؟ شاگردان: به سه قسمت
معلم: حالا یک قسمت آن را رنگ کنید .
دانش آموزان: یک قسمت را رنگ میکنند .
معلم: یک قسمت از چند قسمت؟ شاگردان: یک قسمت از سه قسمت
معلم: بچه ها، دقت کنید در ریاضی به یه قسمت از سه قسمت )کسر( میگویند .
معلم: حالا بچه ها، از همه شما میخواهم که یک کسر بنویسید. جمع و تفریق اعداد دو رقمی شاگردان: هر یک، یک عدد کسری مینویسند .
معلم: از بعضی از بچه ها میخواهد که کسرهای خودشان را در تخته سیاه بنویسند و بخوانند.
۵ دقیقه
از دانش آموزان می خواهیم تمرین ها و مسئله های تعیین شده را انجام دهند.
تعیین تکلیف

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.