60 درصد دختران انگلیسی، آزار جنسی را تجربه کرده‌اند

۶۰ درصد دختران انگلیسی، آزار جنسی را تجربه کرده‌اند

 

1-Azar[Fun.KamyabOnline.com]

 

گزارش‌های جدید از افزایش آزار جنسی دختران جوان انگلیسی خصوصا در سطح مدارس و دانشگاه‌ها خبر می‌دهد.
طبق گزارش موسسه خیریه موسوم به راهنمای دختران انگلیس Girlguiding UK تبعیض جنسیتی و آزار جنسی به بخشی از زندگی روزمره دختران انگلیسی تبدیل شده است، حتی کار به جایی رسیده که دختران ۷ ساله نیز از متلک‌های جنسی پسران، بی‌بهره نمی‌مانند.

مطالعات این موسسه نشان می‌دهد متلک‌های جنسی که در میان سنین کودکی دختران انگلیسی رو به گسترش است، در ایام نوجوانی به آزار و اذیت‌های جنسی تبدیل می‌شود. بر اساس آمارهای اعلامی از سوی این موسسه، حدود ۶۰ درصد از دختران ۱۳ تا ۲۱ ساله انگلیسی حداقل یک بار آزار جنسی را در مدرسه یا دانشگاه، تجربه کرده‌اند.

گسترش آزار جنسی دختران در مدارس و دانشگاه‌های انگلستان
این تحقیق که بر اساس نظرسنجی از ۱۴۰۰ دختر ۷ تا ۲۱ ساله در سراسر انگلستان صورت گرفته، نشان می‌دهد فراگیر شدن وضعیت آزار زنان و دختران جوان به حدی است که این موضوع به یک جنبه طبیعی زندگی زنان انگلیسی تبدیل شده است.

نکته نگران‌کننده دیگر آن است که بیش از نیمی از دختران ۱۱ تا ۱۶ ساله‌ای که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، گفته‌اند که معلمان به آنها می‌گویند وقایع آزار جنسی را جدی نگیرند و آن را در حد شوخی نگاه کنند.

۵۹ درصد از دختران ۱۳ تا ۲۱ ساله هم گفته‌اند که حداقل یک بار مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند اما به علت شرم یا ترس نمی‌توانند جزئیات آن را بیان کنند.

۷۰ درصد دختران ۱۳ تا ۱۷ ساله معتقدند اگر وقوع آزار جنسی را گزارش کنند، مورد تمسخر یا آزار قلدرهای مدرسه یا محل قرار خواهند گرفت.

این گزارش هشدار می‌دهد که در اثر افزایش آزار و اذیت جنسی دختران در مدارس، میل به رفتن به مدرسه در میان دختران انگلیسی رو به کاهش است.

در سطح دانشگاه‌های انگلستان نیز آزار و اذیت دختران دانشجو به حدی رو به گسترش است که برخی مطالعاتی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد با اکراه دختران به رفتن به دانشگاه، فضای دانشگاه‌ها رو به پسرانه‌تر شدن می‌رود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه