15سوال و جواب براي حفظ شادابي پوست

15جواب و 15 نکته برای حفظ شادابی پوست

شادابي پوست،داشتن پوستی زیبا ،مراقبت از پوست،اگزمای پوستی ،پوست مو وزیبایی

سوالاتی که در خصوص چگونگی داشتن پوستی شاداب داشتید، توسط دکترهوشنگ احسانی و دکتر طباطبایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران پاسخ داده شد .پاسخ سوالات شما در خصوص داشتن پوستی زیبا به شرح ذیل در(رایگان درمان شوید )آمده است.

سوال: باسلام .چند قسمت از پوست صورتم دچار خشکی شدید شده به طوریکه وقتی از کرم مرطوب کننده استفاده می کنم فقط این قسمتها از صورتم بعد ازیک ساعت دچار خشکی می شود به پوسته شدن هم میرسه .لطفا اگر باید کرم خاصی استفاده کنم یا چیزی بخورم تا پوستم سالم شود مرا راهنمایی کنید.

پاسخ از دکتر احسانی : خشکی پوست اگر شدید باشد ممکن است علت های دیگری به غیر از خشکی ساده داشته باشد و می تواند ناشی از اگزمای پوستی باشد که نیاز به بررسی بیشتر یا حتی بیوپسی پوست دارد لذا استفاده از کرم چرب کننده که قوی تر از کرم مرطوب کننده است می تواند به طور موقت خشکی پوست را برطرف کند ولی باید علت اصلی را درمان و برطرف کرد.

سوال: سلام من چند وقتیه کهیر میزنم ،میخواستم ببینم علت ایجادش چیه؟ممنون

پاسخ از دکتر دکتر احسانی: کهیر واکنش افزایش به یک سرای از علل نظیر داروها، بعضی غذاها، عفونت های داخلی بدن و مواد آلرژی محیطی می باشد، پیدا کردن علت کهیر بایستی با گرفتن شرح حال دقیق بیمار که شامل مصرف داروها، غذاهای جدید، عفونت های ادراری، گوارشی ، تنفسی و.... یا تماس با عوامل آلرژن محیطی و شغلی می باشد انجام شود.

سوال: سلام پوست صورت بنده حدود 6 ماهی هستش که خارشهای نسبتا شدید چندین دفعه در روز پیدا میکنه و جوش میزنه یا به رنگ قرمز درمیاد لطفا راهنمایی فرمایید.

پاسخ از دکتر طباطبایی: احتمالا باید پوسته های ظریف در صورت و شوره خفیف در سر هم داشته باشید در این صورت مبتلا به بیماری درماتیت سبورئیک هستید که نیاز به درمان دارویی توسط پزشک دارد در غیر این صورت اگر فقط قرمزی، خارش به صورت مقطعی باشد ، احتمالا کهیر وابسته به نور و یا اگزمای تماسی به دلیل مصرف بعضی ادکلنها یا خمیر ریش و غیره است که با تغییر آن باید خارش بهبود یابد.

سوال: سلام، پوست بدنم خیلی خشک شده و خارش داره چه توصیه ای می کنید؟در ضمن صورتم هم زیاد جوش میزند چکار کنم از بین برود و حتی جای آنها باقی نماند؟

پاسخ از دکتر طباطبایی: سن شما و مدت زمانی که پوست بدن خشک و جوش صورت ظاهر شده است مهم است اگر در سنین جوانی باشید استفاده زیاد و مکرر از شوینده های قوی باعث خشکی پوست بدن می شود و جوش صورت هم ناشی از سن است اگر میانسال و یا مسن هستید خشکی بدن به دلیل سن است و جوش صورت می تواند ناشی از بیماری های مختلف باشد توضیحات بیشتر را ارسال نمایید یا به پزشک مراجعه کنید.

سوال: با سلام ، می خواستم بدونم چرا ریزش موهام توی فصل های مختلف متغییره و تازگی ها هم تقریبا بیشتر شده و در کل بعد از استحمام احساس می کنم شامپویی را به موهام می زنم باعث نازکی اون شده و شما چه شامپویی را برای موهای تقریبا چرب توصیه می کنید لطفا راهنمایی ام کنید.

پاسخ از دکتر احسانی: شامپو در ریزش مو نقش دارد و ریزش مو می تواند در فصل های مختلف تغییر کند به عنوان مثال در فصل تابستان معمولا ریزش مو شدید تر می شود . شامپو فرد براساس جنس موها تعیین می شود، در کسی که پوست چرپ دارد شامپو مخصوص پوست چرب و در افرادی که موی خشک دارند باید شامپوی مخصوص موی خشک استفاده شود.

سوال: سلام من یک پسر هستم ولی رشد موی بدنم خیلی زیاد شده و خیلی داره ضخیم و پر پشت میشه نمیدونم باید چه کار کنم لطفا اگه میشه راهنمایی ام کنید.

پاسخ از دکتر طباطبایی: بعد از بلوغ و ترشح هورمون آندروژن مردانه براساس خصوصیات ژنتیکی،‌موهای کرک مانند و ظریف دوران کودکی تبدیل به موهای ضخیم می شود، این یک پدیده طبیعی و فیزیولوژیک است و بیماری نیست و در مردان مختلف از کم تا بسیار زیاد متغیر است. اگر علایم دیگری از افزایش اثرات هورمن آندروژن داشته باشید باید با آزمایش خون احتمال هیپرآندروژنیم بررسی شود و اگر اختلال ثابت شود با درمان بهبود می یابد.

سوال: با سلام، در مورد ارتباط بین تلقین کردن و مشکلات پوستی از کارشناس مربوطه بپرسید.

پاسخ از دکتر طباطبایی: تلقین به خود یا تلقین به اطرافیان خود، با توجه به روحیات و ضعف روانی می تواند بدون اثر تا بسیار موثر باشد تلقین یک بیماری جسمی (پوستی) نیست و اگرکسی احساس می کند در اثر تلقین پوست خود را غیر طبیعی حس می کند باید با کمک روانپزشک و متخصص پوست درمان شود.

سوال: لطفاً در مورد ارتباط بین روشها و وسایل مختلف آرایشی و بروز مشکلاتی مثل قرمزی، خارش و لکه های پوستی راهنمایی کنید.

پاسخ از دکتر احسانی: استفاده از لوازم آرایش در صورت خصوصا دور چشم می تواند همراه با ضایعات حساسیتی نظیر قرمزی و خارش و التهاب باشد این که چه افرادی این مشکل را پیدا می کنند به زمینه آرایش نیز اصیل نباشد و نوع تقلبی باشد احتمال بروز واکنش های آلرژیک بیشتر است.

سوال: باسلام و خسته نباشید، اگه میشه جواب سوالم رو از متخصص مربوطه بپرسید. من وقتی حموم می رم عادت دارم چند بار بدنمو با لیف و صابون بشورم. این کارم چه تاثیراتی می تونه بر روی پوستم داشته باشه.

پاسخ از دکتر احسانی: شستشوی زیاد با صابونها می تواند باعث خشکی پوست شود در کسی که پوست چرب دارد شاید این با مشکلی همراه نباشد ولی در کسی که خشکی پوست و خصوصا اگزما دارند استفاده از مواد صابونی می تواند همراه با پوسته ریزی و خشکی باشد امروزه توصیه می شود که از ترکیبات PAIN(پن) که غیر صابونی هستند استفاده شود.

سوال: پوست من معمولی است و معمولا پوست صورتم جوش میزند.برای از بین رفتن جوش های صورت و درمان آن میتوان از ضد جوش سینره یا از ضد جوش eveline استفاده کرد؟ کدامیک نتیجه مطلوب دارد؟ و در صورتم هم جای جوش به صورت چاله چوله باقی مانده است و بعد از 1 سال خوب نشده برای ترمیم پوست و بازسازی آن چه کرمی را استفاده کنم که اثر بخش باشد کرم بازسازی DNA سلولی eveline مفید است؟شما چه دارویی را پیشنهاد میکنید.

پاسخ از دکتر احسانی: درمان جوش براساس شدت آن مختلف است در افرادی که جوش های خفیف دارند شاید درمان موضعی ضد جوش نظیر تره تیلنوسگل، محولهای آنتی بیوتیک الکلی و کرم های لایه بردار موثر باشد ولی برای جلوگیری از ایجاد فرو رفتگی های جوش بایستی درمان را هر چه سریعتر انجام داد.

سوال:با سلام خانمی هستم 26 ساله پوست صورتم خشک میباشد و در فصلهای سرد سال همیشه در اطراف و روی بینی من پوسته می دهد تقاضا دارم اینجانب را جهت رفع این مشکل راهنمایی کنید..

پاسخ از دکتر طباطبایی: چه مدتی است دچار این مشکل هستید؟ اگر اخیرا دچار خشکی و پوسته شده اید که با مرطوب کننده فاقد چربی بهبود می یابد اگر طولانی مدت است، بیماری درماتیت سبورئیک مطرح است که نیاز به دارو درمانی ندارد.

سوال: باسلام.پوست صورتم خشک روی بینی و وسط دو ابروی من در فصل سرما پوسته می زند لطفا" جهت رفع این مشکل راهنمایی فرمایید .

پاسخ از دکتر طباطبایی: اگر سن و مدت زمان ناراحتی را می نوشتید تشخیص دقیقتر بود احتمالا شما پوست مختلط دارید که پیشانی و بینی چرب و بقیه صورت خشک است و پوسته بین دو ابرو گاها کناره های بینی و داخل ابروها نشانه بیماری درماتیت سبورئیک است که با شستن صورت با شامپوهای ضد شوره مانند کتو کنازدل 2 درصد و استفاده از مرطوب کننده فاقد چربی در فرم خفیف باعث بهبود می شود و در غیر این صورت به پزشک مراجعه فرمایید.

با سلام خانمی26ساله هستم دارای فرزند2ساله که بر روی پوست فرزندم اگزما داره جدیدا قسمت آرنج دستای منم حالت اگزمای فرزندم ریخته میخواستم بدونم این بیماری قابل انتقال؟ آیا درمان دارد؟

پاسخ از دکتر احسانی: اگزمای پوستی بچه 2 ساله معمولا یک نوع اگزمای سرشتی است که می تواند تا چند سالگی باقی بماند و به تدریج و اکثر موارد بهبودی دارد ولیکن اگزمای دست مادر فرزند 2 ساله نوع دیگری از اگزاماست که به هیچ وجه این دو با هم ارتباطی ندارد و اگزما قابل سرایت نمی باشد ولی می تواند به طور ژنتیکی منتقل شود.

با سلام ، 31 سال سن دارم ، مدت یک سالی است که کف دستهایم به شدت می خارد و پوست پوست می شود احساس می کنم این خارش از مغز استخوانم شروع می شود . به چند متخصص هم مراجعه نموده ام ولی نتیجه بخش نبوده .شغلم خدمات کامپیوتری است .مخواستم راهنمایم نمایید چه کار بکنم آیا ممکن است ریشه عصبی داشته باشد .آیا لازم است رژیم غذایی مخصوصی داشته باشم.

پاسخ ازدکتر احسانی: پوست پوست شدن کف دست بهمراه خارش تشخیص احتمالی اگزمای پوستی را مطرح می کند که این مشکل می تواند ناشی از محیط کار، منزل و یا ..... باشد تشخیص علت اگزما با انجام تست حساسیت امکان پذیر است . رژیم غذایی در درمان اگزاما نقشی ندارد

سوال: با سلام دختری 18 ساله هستم در کودکی (قبل 40 روز گی ) قسمتی از سرم جوش زده پزشک پمادی را تجویز نموده که باعث شده موی آن قسمت کاملاً ریخته و از آن موقع تا کنون در این قسمت که حدود یک سکه 50 تومانی می باشد حتی یک مو هم نروییده و این مشکل کاملاً فکرم را مشغول نموده لطفاً بفرمایید آیا با عمل جراحی می شود این قسمت را ترمیم نمود آیا با کاشت مو می شود این قسمت را ترمیم نمود کدام روش بهتر است به طوریکه بعداً هم عوارض نداشته باشد.یا راه بهتری را پیشنهاد می نمایید.

پاسخ از دکتر طباطبایی: احتمالا مبتلا به بیماری هستید که ارتباطی به داروی پزشک ندارد و از روزهای اول تولد بخشی از پوست سر ملتهب با پوسته خفیف است که خود به خود التهاب و پوسته برطرف شده است و پوست بدون مو ظاهر می شود این ضایعه یک نوع خال است و توسط جراح باید به طور کامل برداشته شود. در غیر این صورت تکه کوچکی از آن برداشته شود و برای آزمایشگاه آسیب شناسی فرستاده می شود و تشخیص قطعی در زیر میکروسکوپ داده میشود و با توجه به جواب آزمایش تصمیم به نوع درمان گرفته می شود./صدف نیوز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه