گیتار الکتریک باب دیلن یکی از تاثیرگذارترین چهره های تاریخ موسیقی آمریکا به قیمت ۹۶۵ هزار دلار فروخته شد. گیتار الکتریکی متعلق به «باب دیلن»، هنرمند سرشناس آمریکایی به قیمت ۹۶۵ هزار دلار در حراجی «کریستی» به فروش رفت. گیتار الکتریکی که باب دیلن در جشنواره فولک نیوپورت سال ۱۹۶۵ نواخت، به قیمت ۹۶۵ هزار دلار (۵۱۹ هزار پوند) در شعبه «کریستی» نیویورک چکش حراج خورد. این ساز ۴۸ سال است که در خانواده‌ای اهل نیوجرسی نگهداری می‌شود، چرا که دیلن آن را در سفری که با هواپیما داشت جا گذاشت. از فستیوال نی ...

گیتار باب دیلن فروخته شد

گیتار الکتریک باب دیلن یکی از تاثیرگذارترین چهره های تاریخ موسیقی آمریکا به قیمت ۹۶۵ هزار دلار فروخته شد.

گیتار الکتریکی متعلق به «باب دیلن»، هنرمند سرشناس آمریکایی به قیمت ۹۶۵ هزار دلار در حراجی «کریستی» به فروش رفت. گیتار الکتریکی که باب دیلن در جشنواره فولک نیوپورت سال ۱۹۶۵ نواخت، به قیمت ۹۶۵ هزار دلار (۵۱۹ هزار پوند) در شعبه «کریستی» نیویورک چکش حراج خورد.

این ساز ۴۸ سال است که در خانواده‌ای اهل نیوجرسی نگهداری می‌شود، چرا که دیلن آن را در سفری که با هواپیما داشت جا گذاشت.

Bob_Dylan[WwW.KamYab.IR]

از فستیوال نیوپورت، همیشه به عنوان رویدادی یاد می‌شود که دیلن در آن گیتار الکتریک نواخت. «کریستی» پیش‌بینی کرده بود این ابزار موسیقی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار فروخته شود.

به گزارش بی.بی.سی، رکورد پیشین فروش گیتار در حراجی‌ها متعلق به سازی متعلق به «اریک کلاپتن» بود که به «بلکی» شهرت داشت. این ساز سال ۲۰۰۴ به قیمت ۹۵۹ هزار و ۵۰۰ دلار از طریق «کریستی» فروخته شد.

«رابرت آلن زیمرمان» معروف به باب دیلن خواننده، نقاش، آهنگساز، شاعر و ترانه‌سرای آمریکایی متولد ۲۴ می ۱۹۴۱ در مینه‌سوتا، در سبک موسیقی بومی آمریکا به فعالیت می‌پرداخت که در دهه‌ی ۱۹۶۰ میلادی به سبک راک رو آورد و اشعار عاشقانه‌ی «راک اند رول» روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانه‌ی کلاسیک در هم آمیخت.

وی در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه‌ ۶۰ بسیار تاثیرگذار بود و به «شکسپیر» هم‌نسلان خود شهرت یافت. او به خاطر ترانه‌های نغز و پرمفهومش بارها نامزد دریافت جایزه‌ نوبل ادبیات شده ‌است. دیلن در پنج دهه‌ اخیر در موسیقی آمریکا به‌عنوان پدیده مطرح بوده‌ است.

دیلن از نگاه بسیاری تاثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکا بوده ‌است. برخی از ترانه‌های او توسط بسیاری از خوانندگان مشهور دوباره‌خوانی شده‌ که از جمله آن‌ها می‌توان به «از فراز برج دیدبانی» که توسط «جیمی هندریکس» اجرا شد اشاره کرد.

/ ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه