چرا به آکنه مبتلا می شویم؟

سلامت نیوز:برخلاف باور اغلب مردم که آکنه را بیماری نوجوانی می دانند طبق مطالعات آکادمی پوست آمریکا، بزرگسالان نیز به این عارضه پوستی شایع مبتلا می شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طبق مشاهدات آکادمی پوست آمریکا، آکنه تنها در ناحیه صورت ظاهر نمی شود بلکه نزدیک به 85 درصد افراد این عارضه را در مرحله ای از زندگی خود در قسمت قفسه سینه و حتی کمر تجربه می کنند.

توصیه هایی که از گذشته برای کاهش این عارضه پوستی به افراد می شده دقت در انتخاب نوع مواد خوراکی، کنترل و کاهش استرس، مصرف کمتر مواد لبنی و استفاده از مواد خوراکی حاوی ویتامین E و آنتی اکسیدان ها بوده است. همچنین از دیگر راه حل های متداول برای برطرف کردن این عارضه پوستی می توان به افزایش مصرف روزانه آب، استفاده از روغن درخت چای و نیز داروهای تجویزی توسط متخصص پوست اشاره کرد.

با این حال سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده که بسیاری از روش های درمانی شناخته شده برای آکنه موجب بروز واکنش های آلرژی زا می شوند.

به گزارش مدیکال دیلی در مطلبی تازه به شایع ترین منابع موثر در بروز آکنه اشاره کرده که شاید بسیاری از افراد به آنها توجه نداشته باشند:

- روبالشی: پزشکان توصیه می کنند لازم است هرچند روز یک بار روبالشی خود را تعویض کنید.

- تلفن همراه: استفاده مداوم از تلفن همراه موجب می شود در تماس زیاد پوست صورت با صفحه نمایشگر، حساسیت ایجاد شود و به همین دلیل لازم است سطح نمایشگر برای از بین بردن چربی های عامل بروز آکنه پاک شود.

- استفاده از لوازم آرایش: لوازم آرایشی یکی از دلایل موثر در بروز آکنه هستند که البته کمتر مورد توجه قرار می گیرند. همچنین استفاده از کرم های بدون چربی برای پیشگیری از بروز آنکه توصیه می شود.

- التهاب ناشی از مصرف موادقندی: رژیم غذایی نامطلوب همچون مصرف مواد خوراکی فرآوری شده و مواد قندی روی سلامت پوست تاثیر به سزایی دارد. این نوع رژیم غذایی موجب التهاب شده و بر تعادل معده تاثیر می گذارد که نتایج نامطلوب آن روی پوست ظاهر می شود.

- هورمون ها: فعالیت هورمون ها یکی از عوامل موثری است که شاید همه افراد به نقش آن در بروز آکنه در زنان به خصوص زنان مسن توجه نداشته باشند.

- هوای محل زندگی: در صورتی که در محل زندگی خود از سیستم تهویه استفاده نمی کنید گرد و غبار و آلودگی می تواند موجب بروز مشکلات پوستی جدی شود.

- لباس: آلودگی و باکتری ها که به طور روزانه و به صورت طبیعی در بدن تولید می شوند به بافت لباس می رسند و داخل آن گیر می افتند. اگر لباس خود را زود به زود تعویض نکنید، این باکتری ها خود عامل ایجاد آکنه خواهند بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه