ورزش های موثر در بهبود كمر درد


ورزش های موثر در بهبود كمر درد - تصویر 1

تحقیقات انجام گرفته نشان می‌دهد؛ در حالت نشسته فشار وارد شده بر مهره‌های کمر،40 درصد بیشتر از حالت ایستاده است.
نشستن به مدت طولانی پشت میز کار مخصوصا اگر بدون تغییر حالت باشد، فشار زیادی به مهره‌های کمر وارد می‌کند. هنگام نشستن پشت میز، بدن باید یک زاویه 135 درجه به خود بگیرد تا فشار وارد بر دیسک‌های کمر کمتر شود.


«سینت» یکی از محققان ایالت متحده عنوان می‌کند که ایمنی صندلی کار جزء موارد بسیار مهم است. صندلی باید به گونه‌ای باشد که گودی کمر را پر کند و با قسمت پایینی کمر مناسب باشد. هنگام کار با کامپیوتر کمر باید به صورت راست و مستقیم قرار بگیرد و به سمت جلو خم نشود، هر نیم ساعت یک بار سعی کنید از جایتان بلند شوید و به مدت چند دقیقه راه بروید.


علاوه بر این، قوز کردن پشت فرمان اتومیبل به مدت طولانی (مثلا هنگام سفر) همانند نشستن زیاد پشت میز کار، موجب سفت شدن ماهیچه‌های قفسه سینه و گرد شدن سر شانه‌ها می‌شود.
وضعیت خمیده و قوزه بدن نه تنها باعث ایجاد مشکلات کمری و گردنی می‌شود بلکه انرژی بیشتری هم از بدن دریافت می‌کند که این امر باعث تسریع خستگی نیز می‌شود.
«دارن مارلو» مدیر یکی از فیزیوتراپی‌ها در تگزاس توصیه می‌کند که در هنگام رانندگی و پشت میز کار مراقب وضعیت نشستن خود باشید.


به گفته وی، هنگام نشستن پشت فرمان، بدن باید یک زاویه 90 درجه به خود بگیرد و باید به قدری به فرمان نزدیک شد که مجبور به کشیده شدن بدن نباشد؛ زیرا هنگامی که پا به صورت کشیده قرار می‌گیرد فشار زیادی به کمر وارد می‌شود.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که 40 درصد افراد پس از بروز کمر درد بسیار کمتر به فعالیت ادامه می‌دهند در صورتی که این امر فرآیند درمان آنها را کندتر و حتی ممکن است باعث وخیم‌تر شدن وضعیت آنان نیز شود.
محققان دانشگاه واشنگتن می‌گویند که یوگا و پیاده‌روی در مقایسه با سایر ورزش‌ها برای کمردرد موثرتر هستند و باعث تسریع در بهبود آن می‌شوند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه