داعش صدها دانشجوی نظامی مستقر در پایگاه اسپایکر را برای اعدام به میدان القصر شهر تکریت برد و تعدادی از آنها را برای اعدام به صف کرد، ولی تیری که به سوی کاظم شلیک شد، از کنار سرش رد شد و به وی اصابت نکرد. فان کمیاب آنلایننوشت: جنایت گروه تروریستی – تکفیری داعش در پایگاه هوایی اسپایکر در شهر تکریت استان صلاح‌الدین در شمال عراق خردادماه سال جاری رخ داد. یک هزار و ۷۰۰ دانشجوی علوم نظامی پایگاه اسپایکر ماه ژوئن ۲۰۱۴ در حمله داعش به این پایگاه، کشته و ناپدید شدند. “علی حسین کاظم” تنها نجات یافته ...

نجات معجزه‌آسای یک دانشجو از اعدام داعش

داعش صدها دانشجوی نظامی مستقر در پایگاه اسپایکر را برای اعدام به میدان القصر شهر تکریت برد و تعدادی از آنها را برای اعدام به صف کرد، ولی تیری که به سوی کاظم شلیک شد، از کنار سرش رد شد و به وی اصابت نکرد.

فان کمیاب آنلایننوشت: جنایت گروه تروریستی – تکفیری داعش در پایگاه هوایی اسپایکر در شهر تکریت استان صلاح‌الدین در شمال عراق خردادماه سال جاری رخ داد. یک هزار و ۷۰۰ دانشجوی علوم نظامی پایگاه اسپایکر ماه ژوئن ۲۰۱۴ در حمله داعش به این پایگاه، کشته و ناپدید شدند.

“علی حسین کاظم” تنها نجات یافته جنایت داعش در پایگاه اسپایکر است؛ کاظم می‌گوید که داعش صدها دانشجوی نظامی مستقر در پایگاه اسپایکر را برای اعدام به میدان القصر شهر تکریت برد و تعدادی از آنها را برای اعدام به صف کرد، ولی تیری که به سوی کاظم شلیک شد، از کنار سرش رد شد و به وی اصابت نکرد و کاظم که چهره‌اش به خون همکلاسی‌اش آغشته شده بود، خود را در چاله‌ای که مقابلش حفر شده بود، انداخت و تظاهر به مرگ کرد.

وی گفت: ما هنگامی که خبر نزدیک شدن داعش به اسپایکر را شنیدیم، لباس شخصی پوشیدیم ولی دیر شده بود زیرا عناصر داعش که حدود یکصد نفر بودند، وارد اسپایکر شده بودند. عناصر داعش دستان ما را بستند و سوار ده‌ها کامیون کردند و هر کسی را که کوچکترین حرکتی از خود نشان می‌داد، می‌کشتند و کسانی که زیر دست و پا مانده بودند نیز جان خود را از دست دادند.

تنها نجات یافته جنایت داعش در پایگاه اسپایکر می‌افزاید: ما را به صف کردند و با تیر همکلاسی‌هایم را کشتند و خون یکی از آنها به چهره‌ام پاشید و تیری که به سوی من شلیک شد، به من اصابت نکرد و من خودم را در چاله‌ای که روبرویم حفر شده بود، انداختم و خود را به مُردن زدم.

پیگیری جنایت در اسپایکر

“حیدر عبادی” نخست وزیر عراق دستور داد کمیته‌ای ویژه برای ارتباط با خانواده شهدای پایگاه نظامی “اسپایکر” عراق تشکیل شود.

عبادی ضمن دستور برای تشکیل کمیته‌ای ویژه برای ارتباط با خانواده شهدای این پایگاه نظامی، اعلام کرد که یک گزارش مفصل و کامل از این جنایت وحشتناک آماده شود.

در همین راستا “ماجد الاعرجی” رئیس دادگاه مرکزی عراق از ثبت اسامی ۷۲۸ مفقود شده در جنایت مذکور خبر داد.

وی افزود: ۵ نفر از متهمان دستگیر شده‌اند و حکم بازداشت ۱۶۰ نفر دیگر صا��ر شده است و این افراد حق خروج از کشور ندارند و اموال منقول و غیر منقول آنها ضبط شده است.

الاعرجی تاکید کرد که هیأت تحقیق برای جنایت “اسپایکر” تشکیل شده است و به نتایجی رسیده است اما در حال حاضر نمی‌توان در مورد آن صحبت کرد.

حدود شش ماه پیش (۲۵ خردادماه) بود که گروهک تروریستی داعش اعلام کرد حدود ۱۷۰۰ دانشجوی شیعه دانشکده نیروی هوایی پایگاه نظامی “اسپایکر” واقع در استان صلاح‌الدین عراق را به شهادت رسانده است.

در اطلاعیه داعش آمده بود که حدود ۸۰۰ نفر از دانشجویان سنی پس از توبه آزاد شدند اما همگی دانشجویان شیعه با تیربار مستقیم شهید شدند.

قاتلان هنوز در عراق هستند و از نزدیکان صدام

«مشعان الجبوری» نماینده سابق مجلس عراق از استان صلاح‌الدین تاکید کرد: قاتلان هنوز در عراق هستند و ما نمی‌خواهیم با داعش فرار کنند. اسامی شماری از عاملان جنایت اسپایکر را در اختیار دارم که نشان می‌دهد بیشتر عاملان این کشتار از نزدیکان صدام هستند.

وی که این خبر را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده نام دو تن از عوامل این جنایت هولناک را اعلام کرده است.

از سوی دیگر گروه دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد شواهد جدید نشان می‌دهد شبه نظامیان گروه داعش بین ۵۶۰ تا ۷۷۰ سرباز دستگیر شده در اردوگاه اسپایکر نزدیک شهر تکریت را اعدام کردند.

«فرد ابراهامز» مشاور ویژه گروه دیده‌بان حقوق بشر به خبرنگاران گفت این جنایت بزرگ و تکان دهنده شبه نظامیان داعش است که بزرگی آن به روشنی موضوع جنایت علیه بشریت را مطرح می‌کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه