فوتبال ایران چه در رده باشگاهی و چه در رده ملی در سال ۹۱ پستی و بلندی های زیادی داشت. از گل باران کردن بحرین در ورزشگاه آزادی بگیرید تا باخت باور نکردنی به لبنان پس از ۳۰ سال در بیروت. البته در رده باشگاهی هم اتفاقات عجیب و غریب فراوانی افتاد. سپاهانی ها در هیمن سال موفق شدن در عین ناباوری سومین قهرمانی خودشان را در لیگ برتر جشن بگیرند و اولین تیمی در ایران باشند که در سه سال پباپی به چنین عنوانی دست پیدا میکنند و یا حضور غیر منتظره امیر قلعه نویی در استقلال و یا از آن مهمتر ماندن جباری و فر ...

فوتبال ایران چه در رده باشگاهی و چه در رده ملی در سال ۹۱ پستی و بلندی های زیادی داشت.از گل باران کردن بحرین در ورزشگاه آزادی بگیرید تا باخت باور نکردنی به لبنان پس از ۳۰ سال در بیروت.البته در رده باشگاهی هم اتفاقات عجیب و غریب فراوانی افتاد.سپاهانی ها در هیمن سال موفق شدن در عین ناباوری سومین قهرمانی خودشان را در لیگ برتر جشن بگیرند و اولین تیمی در ایران باشند که در سه سال پباپی به چنین عنوانی دست پیدا میکنند و یا حضور غیر منتظره امیر قلعه نویی در استقلال و یا از آن مهمتر ماندن جباری و فرهاد مجیدی در استقلال که شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که این دو بازیکن با وجود اختلافات شدیدی که با ژنرال داشتند در آبی های پایتخت ماندگار شوند.شاید این اتفاقات مهم باشد،اما در فوتبال ایران آنقدر حوادث مهم تری رخ داد که شاید کم تر کسی این موارد را در ذهنش سپرده باشد.از تمامی اتفاقاتی که در سال ۹۱ رخ داد ما مهم ترین و البته جذابرین آنها را انتخاب کردیم تا دو باره برای شما بازگو

خداحافظی ناگهانی رحمتی
سید مهدی رحمتی در اول بهمن ۱۳۹۱ و پس از بازی استقلال و ملوان در ورزشگاه آزادی به طوری ناگهانی در مقابل دوربین های خبری ایستاد و انصراف خودش را از پوشیدن تیم ملی اعلام کرد.دروازه بان استقلال هنوز علت این تصمیش را برای هیچ کسی بازگو نکرده است.اما کارشناسان ورزشی معتقدند که دعوت شدن دانیال داوری سهم بسزایی برای این تصمیم عجولانه ی رحمتی داشته.البته خود او این نظر را رد کرده است و قول داده تا علت خداحافظی خودش را پس از تمام شدن بازی های مقدماتی جام جهانی بگوید.این تصمیم رحمتی باعث شد تا کی روش در مصاحبه هایش اعلام کند که دیگر تیم ملی به او نیازی ندارد و اگر هم روزی او دوباره حال و هوای تیم ملی به سرش زدبهتر است تا در خانه بنشیند و بازی های تیم کشورش را از طریق تلویزیون مشاهده کند.پس از خداحافظی این دروازه بان کی روش در لیست جدیدش نام دانیال داوری را به جای رحمتی نوشت تا او دیگر خیالش راحت باشد که در تیم کی روش جایی ندارد.

Rahmati[WwW.Kamyab.IR]

واقعا فدراسیون فوتبال ما در آسیا برترین بود؟
خبری که همه را در بهت و حیرت فرو برد! شاید تنها عنوان آسیایی ایرانی‌ها بود که هیچ کس را خوشحال نکرد. کارنامه ضعیف فوتبال ایران با مدیریت کفاشیان بر کسی پوشیده نیست، اگر یک عنوان به کشورمان تعلق گرفت به خاطر اعتبار و قدمت و ابهت فوتبال ما در دوران گذشته بوده است.
ما بهترین آسیا شدیم و باید به آن ببالیم و شور و شعف ملی را با پوست و جان خود احساس کنیم اما چرا هر کسی از این اتفاق باخبرشد لبخندی به لب زد و سری به نشانه تاسف تکان داد؟ هر چند که همیشه نباید نیمه خالی لیوان را دید و باید منصف بود و با دید منطقی نیمه پر را هم دید و آن را تقویت کرد اما کاش سران فدراسیون در خواب این عنوان به غفلت نروند. شاید با رفتن به جام جهانی در سال بعد خودملن هم باورمان بشود که بهترین فدراسیون آسیا در ایران قرار دارد و ما هم با آقای رییس یک بار باهم بخندیم!!!

Kafashian[WwW.Kamyab.IR]خرج های میلیاردی که هیچ فایده ای نداشت
قبل از شروع فصل ۹۰-۹۱مدیران سرخابی حسابی از خجالت همدیگر بر آمدند و هر روز با وعده وعیدهای مختلفی که میدادند قصد داشتند تا کل دیگری را بخوابانند.از یک طرف علی فتح ا…زاده که تبحر خاصی در ترکاندن بمب دارد مانند فصول قبل به هواداران این تیم قول داد تا با خریدهایی که انجام می دهد بتواند بمب ها را بکی پس از دیگری بترکاند.از طزف دیگر محمد رویانیان که تازه پا به عرصه ورزش گذاشته بود عزمش را جزم کرده بود تا تیم کهکشانی درست کند و تمامی ستاره های لیگ را در این تیم جمع کند.الحق ولانصاف که هردو مدیر عامل خوش قول بودند و باترکاندن بمب و درست کردن تیم کهکشانی دل هوادارننشان را به دست آوردند.اما پس از اینکه آب ها از آسیب افتادو کل کل این دومدیر به پایان رسید نوبت به این رسیده است که پول این بازیکنان میلیاردی پرداخت شود.استقلال که با جیب خالی دست به خربدهای هنگفت در اول فصل زده حالا نمی تواند جوابگوی بازیکنان باشد دود نرکاندن بمب ها دارد به چشم علی فتح ا..زاده می رود.از همین رو مشکلات مالی استقلال باعث شده هر روز یک بازیکن به نشانه اعتراض در تمرینات حاضر نشود تا بلکه چک هایش پاس شود.از طرف دیگر سردار رویانیان نمی گذارد تا آب در دل بازیکنان پرسپولیس تکان بخورد و آنها را از لحا مالی کاملا تامین کرده است.اما زمانیکه به جدول لیگ برتر نگاه می کنیم متوجه میشویم که بازیکنان میلیلردی پرسپولیس با جیب های پرپولشان فوتبال یادشان رفته است و منتظر این هستند تا این فصل به پایان برسد و بروند به تیمی که پول بیشتری به آنها می دهد.

Royanian[WwW.Kamyab.IR]

دورگه هایی که ناجی تیم ملی شدند
تیم ملی باآمدن کی روش هم فرق چندانی نکرد و بازی های کسل کننده و ملال آور این تیم باعث شده بود تا دوباره هوداران به اما و اگرهایی فکر کنند که چگونه تیم ملی می تواند به جام جهانی صود کند. کی روش که اوضاع را مناسب تصور نمی کرد و محبویتش را درخطرمیدید کاری کرد تا دوباره هم تیم ملی جان تازه ای بگیرد وهم اعتبارش نزد هوادارن حفظ شود.آمدن اشکان دژاگه و قوچان نژاد به تیم ملی باعث شد تا بتوانیم دوباره به آینده تیم ملی امیوار باشیم.این دو بازیکن دو رگه در با زی ها ی اخیر تیم ملی بهترین های زمین بودند و معلوم نبود اگر دزاگه و قوچان نژاد نبودند هواداران باید دلشان را به بازی جه بازیکنانی خوش می کردند. آیا بازی این دو بایکن تا الان برای بازیکنان داخلی فوتبال کشورمان الگویی شده است یا بازهم پول و حاشیه حرف اول را در بین آنها می زند؟

DoRageh[WwW.Kamyab.IR]

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه