شب های گرم تابستان در مناطق استوایی با آواز قورباغه های درختی گره می خورد. اما این دوزیستان درختی تنها استادان آواز شب هنگام نیستند و با رنگ ها و الگوهای زیبای‌شان توجهات را به سوی خود جلب می کنند. قورباغه های درختی بیشتر زندگی خود را صرف بالا رفتن از درختان و حضور روی برگ ها می کنند. در ادامه با برخی از این جواهرات جنگلی بیشتر آشنا می شویم. یکی از بامزه ترین و نمادین‌ترین قورباغه های درختی، قورباغه درختی سبز است که بومی استرالیا است اما در آمریکا نیز یافت می شود. این قورباغه درختی از رن ...

قورباغه‌های درختی؛ جواهرات جنگل‌های بارانی!

شب های گرم تابستان در مناطق استوایی با آواز قورباغه های درختی گره می خورد. اما این دوزیستان درختی تنها استادان آواز شب هنگام نیستند و با رنگ ها و الگوهای زیبای‌شان توجهات را به سوی خود جلب می کنند. قورباغه های درختی بیشتر زندگی خود را صرف بالا رفتن از درختان و حضور روی برگ ها می کنند. در ادامه با برخی از این جواهرات جنگلی بیشتر آشنا می شویم.

 

01-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

یکی از بامزه ترین و نمادین‌ترین قورباغه های درختی، قورباغه درختی سبز است که بومی استرالیا است اما در آمریکا نیز یافت می شود. این قورباغه درختی از رنگ سبز زیبایی برخوردار است و از آن جایی که طول آن به ۱۰ سانتیمتر نیز می رسد، هالک دنیای قورباغه های درختی نیز است.

02-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

قورباغه درختی چشم قرمز آرایه ای دیدنی از رنگ های سبز، آبی تیره، زرد و قرمز را ارائه می کند. این نوع از قورباغه درختی در محیط گرمسیری آمریکا جنوبی زندگی می کند اما بر خلاف دیگر قورباغه های رنگارنگ این منطقه، قورباغه درختی چشم قرمز سمی نیست. در عوض چشم های بزرگ قرمز این قورباغه به عنوان مکانیزمی دفاعی عمل می کند.

03-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

آپر آمازون یکی دیگر از انواع رایج قورباغه درختی در مناطق گرمسیری است. این قورباغه درختی زمان کمتری را روی درختان سپری می کند و بیشتر در میان بوته ها و در امتداد آب، جایی که می تواند تخمگذاری کند، زندگی می کند.

04-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

الگوی گیج کننده قورباغه درختی چشم بزرگ که به نام قورباغه درختی طاووسی نیز شناخته می شود، این دوزیست زیبا را در جنگل های بومی تانزانیا پنهان نگه می دارد. برخی قورباغه های درختی چشم بزرگ طی زندگی خود یک بحران هویت را تجربه می کنند و رنگ آنها از سبز به قهوه ای تبدیل می شود.

 

قورباغه های برگی

05-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

در زیر خانواده Phyllomedusianae، قورباغه های برگی استوایی در اشکال مختلفی وجود دارند.

قورباغه برگی باشکوه همانند یک جغد شب است که بیشتر عمر خود را روی درختان سپری می کند و تنها برای تولید مثل از درختان پایین می آید.

06-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

قورباغه برگی ببری که به دلایلی روشن این نام را به خود گرفته است برخلاف پسر عموی وابسته به درخت خود اغلب اوقات در مرداب ها و باتلاق ها و همچنین بخش های پست جنگل حضور دارد.

07-Ghourbaghe[www.NayabFun.com]

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه