در آخر یک قاشق ماست و مقداری هم پیاز و جعفری روی سوپ پیاز بریزید. مواد لازم برای تهیه سوپ پیاز :. پیاز. ۲ عدد. روغن نباتی. ۳ قاشق غذاخوری. دانه خردل. ۱ قاشق چایخوری. دانه زیره. ۱ قاشق چایخوری. تره فرنگی خرد شده. ۲ عدد. هویج خرد شده. ۳ عدد. سیب زمینی خرد شده. ۲ عدد. هویج وحشی خرد شده. ۲ عدد. رب کاری. ۲ تا ۳ قاشق چایخوری. عصاره سبزیجات. مقداری. ماست طبیعی. ۲۵۰ میلی گرم (مقداری هم برای سرو). جعفری یا گشنیز. مقداری برای تزیین. طرز تهیه سوپ پیاز :. پیازها را پوست کنده و به صورت حلقه ای خرد کرده و ...

طرز تهیه سوپ پیازپخت سوپ پیاز,نحوه پخت سوپ پیاز

در آخر یک قاشق ماست و مقداری هم پیاز و جعفری روی سوپ پیاز بریزید


مواد لازم برای تهیه سوپ پیاز :

 پیاز  ۲ عدد
 روغن نباتی ۳ قاشق غذاخوری
 دانه خردل ۱ قاشق چایخوری
دانه زیره ۱ قاشق چایخوری
تره فرنگی خرد شده ۲ عدد
هویج خرد شده ۳ عدد
سیب زمینی خرد شده ۲ عدد
هویج وحشی خرد شده ۲ عدد
رب کاری ۲ تا ۳ قاشق چایخوری
عصاره سبزیجات مقداری
ماست طبیعی ۲۵۰ میلی گرم (مقداری هم برای سرو)
جعفری یا گشنیز مقداری برای تزیین


طرز تهیه سوپ پیاز :
پیازها را پوست کنده و به صورت حلقه ای خرد کرده و بعد ریز کنید. دو قاشق غذاخوری روغن را در یک قابلمه گرم کرده و نیمی از پیازهای خرد شده را داخل آن بریزید و تا زمانی که رنگ آن ها شروع به تغییر کند تفت بدهید. بعد خردل و زیره را اضافه کرده و تا زمانی که خوب سرخ شوند تفت بدهید.

سبزیجات و رب کاری را هم اضافه کرده و هم بزنید. بعد عصاره سبزیجات را داخل قابلمه ریخته و حرارت را بالا ببرید تا جوش بیاید، بعد از اینکه جوش آمد حرارت را کم کرده، و درب ظرف را به صورت نیمه روی قابلمه گذاشته و اجازه بدهید برای ۳۰ دقیقه بجوشد، تا زمانی که سبزیجات نرم شوند. در همین حال، باقی مانده روغن را در یک قابلمه کوچک ریخته و بقیه ی پیاز را سرخ کنید تا ترد و طلایی رنگ سود.

سوپ را به صورت پوره درآورده و به قابلمه برگردانید و با ماست ترکیب کنید. مقداری از آن را چشیده و اگر لازم است کمی نمک به آن اضافه کنید. حالا به آرامی آن را گرم کرده و بین کاسه های سرو آن را تقسیم کنید و یک قاشق ماست و مقداری هم پیاز و جعفری روی آن بریزید.

 

منبع : novinzi.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه