سوشا مکانی با اینکه در تیم های پرطرفدار کشور زیاد بازی نکرده اما همیشه مور توجه رسانه ها بوده است.

مجله تماشاگر:
با اینکه علاقه ای به هیاهو ندارد اما به خاطر شخصیت متفاوتی که دارد همواره در کانون توجهات بوده است. سوشا مکانی با اینکه در تیم های پرطرفدار کشور زیاد بازی نکرده اما همیشه مور توجه رسانه ها بوده است.

سوشا در زندگی اش یک سبک خاص دارد و هرگز زیر بار حرف زور نمی رود. در حالی که خیلی ها فکر می کردند سوشا هرگز با دایی آشتی نخواهد کرد اما او نه تنها با دایی آشتی کرد، بلکه در یک حرکت غیرقابل باور به دروازه بان تیم دایی گفت: دوست داشتم روزی زیر نظر دایی کار کنم.

با سوشا مکانی که همواره از کسانی صحبت می کند که می خواستند برای او دردسر درست کنند و اینکه آینده اش را در کنار دایی چطور می بیند صحبت کردیم.

سوشا مکانی: عاشق لباس های خاص و مدلینگ هستم

چه شد تصمیم گرفتی از فولاد قهرمان به پرسپولیس نایب قهرمان بپیوندی؟

- من در فولاد روزهای خوبی را پشت سر گذاشتم و توانستم بابت اعتمادی که حسین آقا و احمد سجادی به من کردند رو سفید شوم. شک نکنید اگر حسین آقا در فولاد می ماند، من هم الان فولادی بودم. من زمانی هم که به فولاد رفتم فقط به خاطر آقای فرکی و سجادی بود وگرنه شرایط زندگی در اهواز برایم سخت بود و دوست داشتم تهران باشم.

و برای همین به تیمی رفتید که سرمربی اش دایی بود؟

- من علی دایی را به عنوان یک اسطوره می شناسم و همیشه گفته ام دایی نماد فوتبال ایران در جهان است و دوست داشتم روزی برای دایی بازی کنم. علی دایی حرفه ای است و می توان در کنار او پیشرفت کرد.

اما او همان دایی است که به خاطرش به خدا پناه بردی.

- من یک زمان احساس کردم حق ام خورده شد و از حق ام دفاع کردم و بعد هم با علی آقا آشتی کردم. در فوتبال اگر قرار باشد به دعواهای داخل زمین و بیرون آن توجه کنید، طی ده سال همه با هم قهرند و سنگ روی سنگ بند نمی ماند.

اما کمتر کسی فکر می کرد سوشا به پرسپولیس بیاید.

- من همیشه سعی کرده ام در زندگی ام تصمیمات مهم بگیرم و اهل ریسک کردن هستم. علی دایی اسطوره فوتبال ما است و من هم با آمدن به پرسپولیس، فوتبال ایران را سورپرایز کردم. خود من هم فکر نمی کردم روزی با علی دایی کار کنم اما قسمت اینطور شد و وقتی دایی مرا خواست فهمیدم دنیا چقدر کوچک است. اتفاقا می خواهم بگویم در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی که زیاد مصاحبه و بازارگرمی می کنند، معلوم است که به توانایی های شان خیلی ایمان ندارند. من هیچ زمان دنبال این مسائل نبودم و همیشه به توانایی هایم ایمان داشتم.

در رابطه با تصمیم ات با کسی هم مشورت کردی؟

- با احمد آقا سجادی صحبت کردم و او گفت اگر نخواستی فولاد بمانی، بروی پرسپولیس بهتر است. او مرا مانند برادرش دوست دارد و من همیشه در کارهایم با او مشورت می کنم. او می داند من اهل جنگیدن و مبارزه کردن هستم؛ البته اگر کسی اذیتم کند.

پس از تصمیمی که گرفتی خوشحالی؟

- من باید مبارزه کنم تا به تمام خواسته هایم برسم. در دو فصل اخیر خیلی اذیت شدم و خیلی ها خواستند مرا زمین بزنند اما سوشا خدا را دارد و هیچ وقت مثل خیلی ها بله قربان گو نبودم. خیلی ها به من وعده و وعیدهای دروغ دادند اما خواستم به پرسپولیس بیایم تا یک چالش جدید را تجربه کنم.

از بچگی طرفدار پرسپولیس که نبودی؟

- من پسر پرسپولیس نیستم و استقلالی هم نبودم، بلکه تنها برای کمک به پرسپولیس آمده ام چون معتقدم کار سخت مال مرده... واقعا از حضور در پرسپولیس خوشحالم و آمده ام تا از نظر فنی پیشرفت کنم. هدف اولم قهرمانی در لیگ است و بعد می خواهم با پرسپولیس قهرمان آسیا شوم و از پرسپولیس به تیم ملی برسم.

زندگی ات در پرسپولیس چقدر متحول می شود؟

- از نظر فوتبالی برای تحول آمده ام و می خواهم یک زندگی جدید را تجربه کنم اما از لحاظ شخصیتی همان سوشا مکانی همیشگی هستم و خیلی تغییر نخواهم کرد.

یعنی مثل خیلی ها ظاهرت تغییر نمی کند؟

- من بچه تهران هستم و تازه به دوران رسیده نیستم که ظاهرم عوض شود یا نوع برخوردم. شاید خیلی ها فکر کنند من آدم عصبی هستم اما واقعیت اینطور نیست. آنهایی که مرا می شناسند می دانند خیلی احساساتی هستم. من می خواهم به آنچه لیاقتش را دارم برسم.

سوشا مکانی: عاشق لباس های خاص و مدلینگ هستم

اگر در پرسپولیس حق ات را بخورند اعتراض نمی کنی؟

- کسی که برای گرفتن حق همیشه جنگیده، حق دیگران را نمی خورد. علی دایی اگر چنین بود، هرگز به پرسپولیس نمی آمدم. من برای اینکه می دانم دایی حق خور نیست به پرسپولیس آمدم.

همیشه می گویند در تیم های بزرگ باندبازی است، این باندبازی ها تو را بر هم نمی ریزد؟

- یک بار هم گفتم علی دایی را به خاطر اینکه به این مسائل توجه ندارد، دوست دارم؛ پس شما چه اصراری دارید مرا از الان وارد حاشیه کنید! من تازه به این فوتبال نیامده ام که ندانم در آنجا چه خبر است. مطمئن باشید مشکلی برای من به وجود نمی آید.

راستش چون تو را می شناسم می پرسم؛ تو شخصیتی داری که زیر بار حرف زور نمی روی، برای همین این سوال را پرسیدم که از حق خوری نمی ترسی؟

- در نفت اتفاقاتی برای من افتاد که خیلی چیزها را متوجه شدم و حالا دوست و دشمنم را خوب می شناسم و می دانم چطور حقم را بگیرم. من بابت همین اخلاق تاوان زیادی دادم اما صدایم را خاموش نکردم . حالا هم نمی گذارم کسی حق مرا بخورد، چون قرار نیست حقی از کسی گرفته شود. هنوز فصل شروع نشده و نمی توان در مورد آینده صحبت کرد.

اگر کی روش قراردادش تمدید شود چقدر به تیم ملی فکر می کنی؟

- من هیچ زمان از تیم ملی و کی روش انتقاد نکردم و حالا هم چه بماند و چه برود، قصد ندارم پشت سرش حرف بزنم. آنقدر خوب کار می کنم تا دوباره به تیم ملی دعوت شوم. من می خواهم مثل عابدزاده آنقدر خوب باشم که دیگر جای هیچ شک و تردیدی برای استفاده از من باقی نماند.

سوشا مکانی از جمله کسانی است که بدون آنکه بخواهد به حاشیه می رود، آن هم به خاطر زبان تندی که دارد؛ در پرسپولیس نگران زبان تندت نیستی؟

- نه، چرا نگران باشم؟ من واقعیت ها را گفته ام و نگذاشتم مرا له کنند. امسال می خواهم کمی بر اعصابم مسلط باشم و با آرامش کارم را دنبال کنم.

راستی چه شد به استقلال نرفتی؟

- استقلالی ها قبل از پرسپولیس با من تماس گرفتند و من هم به جلسه با آنها رفتم و در آن جلسه حرف هایی زدند که معلوم بود دنبال بیرون کردن رحمتی هستند و من از صحبت های آنها خوشم نیامده و آمدم بیرون. وقتی برای کسی که این همه سال برایشان زحمت کشیده، اینطوری نقشه می کشند، من که دیگر جای خود دارم و معلوم نیست بعد از یک فصل با من چطور برخورد کنند. من به خاطر رفاقتی که با سید رحمتی داشتم از آن جلسه بیرون آمدم.

با چالش جدیدت که نیلسون است چطور کنار می آیی؟

- نیلسون رقیب من است و باید با او رقابت کنم و نشان دهم بهتر از او هستم. با حرف زدن کسی دروازه بان اول پرسپولیس نمی شود. به جای مصاحبه و کُری خواندن باید تمرین کنم.

سرگرمی سوشا جدای از فوتبال چیست؟

- من کتاب و موسیقی را دوست دارم؛ البته مجلات مدلینگ هم زیاد می خوانم و بیشتر وقتم را در خانه هستم، حالا که فصل بدنسازی است فقط می خوابم و توان بیرون رفتن از خانه را هم ندارم.

حالا که پرسپولیسی شدی، چقدر هزینه لباس می کنی؟

- من قبل از اینکه پرسپولیسی شوم علاقه زیادی به مدلینگ داشتم و زیاد خرج لباس می کردم. اصولا لباس های خاص زیاد می خرم و البته یکسری لباس ها، بیخودی گران است.

سوشا مکانی: عاشق لباس های خاص و مدلینگ هستم

حدودا ماهی چقدر خرج پوشاک می کنی؟

- معلوم نیست، با این تورم هر ماه یک رقمی خرج می کنم اما اجازه دهید نگویم.

از نظر تو خوش تیپ ترین بازیکن جام جهانی کدام بازیکن بود؟

- پیکه و حقیقی. (خنده)

گویا در زندگی خصوصی ات هم خیلی چالش داشتی؟

- شرایط زندگی بعضی وقت ها آنطوری که شما می خواهید پیش نمی رود. من هم فکر می کردم زندگی ام روی غلتک است اما مسائلی پیش آمد که ترجیح می دهم رسانه ای نشود. من الان فقط به تغییرات و پیشرفت فکر می کنم.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه