سوئیس تحریم ها علیه ایران را کاهش می دهد

سوئیس تحریم ها علیه ایران را کاهش می دهد

 

روزنامه سوئیسی نویه زوریخر سایتونگ، ساعتی بعد از دیدار روسای جمهوری ایران و سوئیس در حاشیه اجلاس داووس، از کاهش تحریم های اقتصادی این کشور علیه ایران خبر داد.

به گزارش کمیاب، این روزنامه سوئیسی پنج شنبه شب با انتشار خبری درنسخه آنلاین خود دراین رابطه نوشت: دیدیه بورک هالتر رییس جمهوری سوئیس، بلافاصله بعد از دیدار با حسن روحانی همتای ایرانی خود در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد که تحریم های این کشور علیه ایران را کاهش داده است.

به نوشته نویه زوریخر سایتونگ،بورک هالتر در این مصاحبه خاطرنشان کرد: با اینکه شورای فدرال سوئیس هنوز تصمیم رسمی درمورد کاهش تحریم ها علیه ایران نگرفته است.

این روزنامه در ادامه نوشت:برخلاف اتحادیه اروپایی که اعلام کرده تحریم های خود علیه ایران را برای مدت معینی به حالت تعلیق درآوده،سوئیس تحریم های خود را به صورت کامل لغو می کند.

به نوشته این روزنامه، بورک هالتر درخصوص دیدار ۴۰ دقیقه ای خود با حسن روحانی به خبرنگاران گفت که این ملاقات فراتر از تبادل تعارف های دیپلماتیک بوده و از جمله درمورد موضوعات مهمی همچون راه های پیشبرد توافق هسته ای ژنو و رایزنی درمورد چگونگی ایفای نقش سازنده از سوی ایران در حل بحران سوریه به طور مفصل با همتای ایرانی خود صحبت کرده است.

رییس جمهوری سوئیس در ادامه تاکید کرد:در صحبت های خود با آقای روحانی احساس کردم که اعتماد بالایی بین دو کشور وجود دارد.

روزنامه نویه زوریخر سایتونگ در پایان مطلب خود به اهمیت نقش سوئیس در ایران به عنوان حافظ منافع آمریکا در آن کشور اشاره کرده است.

به نوشته این روزنامه سوئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران علاوه بر دیدار با همتای سوئیسی خود در حاشیه اجلاس داووس با روسای جمهوری مکزیک ، آذربایجان ، قزاقستان و نخست وزیر استرالیا نیز ملاقات های جداگانه ای انجام داده است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر روز پنجشنبه به وقت محلی در داووس با دیدیه بورک هالتر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه سوئیس دیدار و درباره مهمترین موضوعات دو جانبه و مسایل جهانی گفت وگو کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه