پوشیدن پیراهن شماره 10 میلان افتخار کوچکی نیست؛ آن هم برای یک بازیکن آسیایی. پیراهنی که بر تن بزرگان بسیاری بوده و حالا یک ژاپنی آن را بر تن می کند. حضور این ژاپنی در سن سیرو 2 پیام مهم دارد. یکی اینکه میلانی ها یک سامورایی ارزنده را به خدمت گرفته اند و او بازیکن بزرگی است و دوم اینکه وضعیت میلان آنقدر افت کرده که یک ژاپنی ستاره اش شده است.

مجله اینترنتی برترین ها

همشهری تماشاگر: پوشیدن پیراهن شماره 10 میلان افتخار کوچکی نیست؛ آن هم برای یک بازیکن آسیایی. پیراهنی که بر تن بزرگان بسیاری بوده و حالا یک ژاپنی آن را بر تن می کند. حضور این ژاپنی در سن سیرو 2 پیام مهم دارد. یکی اینکه میلانی ها یک سامورایی ارزنده را به خدمت گرفته اند و او بازیکن بزرگی است و دوم اینکه وضعیت میلان آنقدر افت کرده که یک ژاپنی ستاره اش شده است.

مشخصات

نام کامل

کی سوکه هوندا

تاریخ تولد

13 ژوئن 1986

محل تولد

ستسو، اوزاکا - ژاپن

قد

182 سانتیمتر

وزن

74 کیلوگرم

درآمد

2.75 میلیون یورو (2014)

باشگاه کنونی

میلان

پست

هافبک هجومی/ مهاجم

شماره

10

باشگاه های پیشین

زسکامسکو، ونلو، ناگویا گرامپوس

بازی ملی

65

گل ملی

24


شروع

8-7 ساله بود که علاقه اش به فوتبال باعث شد تا در سرزمینی که مردمانش بچه های شان را به سمت بازی بیس بال سوق می دهند، به یک باشگاه فوتبال برود و کارش را آنجا شروع کند. اوبه یکی از تیم های شهر محل اقامتش رفت و از سال 1994 تا 1998 در تیم نوجوانان اف سی ستسو بازی کرد. پس از آن به تیم جوانان گامبا اوزاکا رفت و تا سال 2001 در این تیم بازی کرد و بین سال های 2002 و 2004 در تیم دبیرستان سیریو بازی کرد. سال 2005 برای نخستین بار به فوتبال حرفه ای گام گذاشت و در تیم ناگویا گرامپوس توپ زد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

ناگویا گرامپوس


بین سال های 2005 تا 2007 مجموعا 104 بازی برای ناگویا گرامپوس انجام داد و 13 گل هم به ثمر رساند. بازی های خوب او باعث شد تا تیم های اروپایی در پی به خدمت گرفتن او و استعدادهایش باشند، چرا که از دیدگاه آنها یک جوان جویای نام ژاپنی در فوتبال متولد شده است.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

ونلو

روز 16 ژانویه 2008 با قراردادی 2.5 ساله راهی ونلو هلند شد تا در تیم دسته برتری این کشور بازی کند. در همان نیم سال اولی که در این تیم بود، ونلو راهی دسته پایین تر شد! اما در فصل 2009-2008، هوندا با زدن 16 گل سهم ویژه ای در صعود تیمش به اردیویزی ایفا کرد. عملکرد خیره کننده اش باعث شد به او لقب قیصر کی سوکه داده شود! 74 بازی و 26 گل زده کارنامه کی سوکه هوندا را در ونلو و فوتبال هلند تکمیل کرد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

زسکامسکو

در دسامبر 2009 هوندا به زسکامسکو منتقل شد تا در فوتبال روسیه هم به یک ستاره کم نظیر تبدیل شود. قرارداد او با تیم روس 4 ساله امضا شد. هوندا در لیگ روسیه درخشید و مجموعا 126 بازی و 28 گل به ثمر رساند تا نظر تیم های بزرگ قاره را به سمت خود جلب کند.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

میلان

روز 27 اکتبر 2013 ماسیمیلیانو آلگری اعلام کرد که کی سوکه هوندا به میلان پیوسته است و در فصل نقل و انتقالات ژانویه 2014 قرارداد او رسما به ثبت خواهد رسید. هوندا از نیم فصل گذشته در حالی به میلان اضافه شد که این تیم روزهای بسیار بدی را سپری می کند. از زمان حضورش درسن سیرو 3 مربی هدایت تیم را برعهده داشته اند اما او مصمم به کارش ادامه می دهد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

تیم ملی

هوندا در رده های مختلف سنی برای ژاپن بازی کرده است. او یک بازی برای تیم زیر 20 سال و 18 بازی برای تیم المپیک ژاپن انجام داده و 5 گل نیز برای این تیم به ثمر رسانده است. هوندا این افتخار را داشته که در بازی های المپیک 2008 پکن هم به میدان برود.

نخستین بازی اش را در تیم ملی ژاپن در روز 22 ژوئن 2008 مقابل بحرین و در رقابت های انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی انجام داد. او در 2 جام جهانی 2010 و 2014 برای سامورایی های آبی بازی کرده و به همراه این تیم عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا در سال 2011 را به دست آورده است. جام ملت های 2015 یکی از بزرگترین اهداف او است و هوندا می خواهد این بار در استرالیا قهرمانی را جشن بگیرد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

خانواده ورزشی

برادر بزرگتر کی سوکه هم مثل خودش فوتبالیست است. عموی بزرگش دایسابورو هوندا ورزشکاری در رشته کانو بود که در بازی های المپیک 1964 توکیو برای تیم ملی ژاپن پارو زد. تامون هوندا، پسر دایسابورو هم یک کشتی گیر حرفه ای است که در بازی های المپیک 1984، 1988 و 1992 در رقابت های کشتی آزاد برای ژاپن روی تشک رفته است. او اکنون در رقابت های کشتی کج ژاپن مسابقه می دهد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

ازدواج

مثل تمامی ژاپنی های دیگر تشکیل خانواده برایش اهمیت ویژه ای داشته است. کی سوکه در سال 2008 بود که با یک مربی مهد کودک به نام میساکو ازدواج کرد. حاصل ازدواج این 2 یک پسر است.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

تبلیغ برای مک دونالدز

برای آنها که فیلم پالپ فیکشن تارانتینو را دیده اند، همبرگر کوارتر پاندر با پنیر معنی و مفهومی آشنا دارد. در یک فستیوال 7 روزه در ژاپن، کی سوکه هوندا در تبلیغ همبرگر کوارتر پاندر مک دونالدز شرکت کرد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

تیپ

هوندا تیپ های خاص زیادی می زند و در واقع نقش یک مدل را در ژاپن بازی می کند. کت و شلوارهایی که می پوشد نظرها را به سمت خود جلب می کند. البته برخی از تیپ هایش تبلیغاتی هستند. او چندین بار روی جلد مجلات مد رفته و حالا که در ایتالیا و در میلان زندگی می کند، می تواند در این خصوص هم پیشرفت کند!

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

خودرو

در میلان این فرصت را پیدا کرده که خودروهای شیک تری سوار شود. نه اینکه در روسیه، هلند یا ژاپن چنین امکانی وجود نداشته باشد اما در ایتالیا فراری داشتن خیلی باحال تر است. هوندا در ژاپن هم یک فراری قرمزرنگ دارد و با این وضعیت علاقه اش را به ایتالیا نشان می دهد.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

حامی مالی

حامی مالی اصلی او یک شرکت تولیدکننده لوازم و پوشاک ورزشی ژاپنی به اسم میزونو است. او کفش های این شرکت را تبلیغ می کند و با این کفش ها در زمین مسابقه حاضر می شود.

ساموراییِ موطلاییِ روسونری

افتخارات

برای یک بازیکن ژاپنی کسب افتخار در فوتبال اروپا کار بدیهی و ساده ای نیست؛ با اینحال هوندا موفق شده در مدت حضورش در فوتبال روسیه موفقیت های خوبی را به نام خود به ثبت برساند.

ونلو

قهرمانی در لیگ دسته 2 هلند: 2009-2008


زسکامسکو

قهرمانی در لیگ برتر روسیه: 2013-2012

قهرمانی در جام حذفی روسیه: 2013-2012 و 2011-2010

قهرمانی در سوپرجام روسیه: 2013


تیم ملی

قهرمانی در جام ملت های آسیا 2011


افتخارات شخصی

بازیکن سال لیگ دسته 2 هلند: 2009-2008

بازیکن سال ژاپن: 2010

باارزش ترین بازیکن جام ملت های آسیا: 2011

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه