راه هایی برای رفع خشکی پوست

سلامت نیوز:مصرف عرقیاتی مانند کاسنی و شاه تره کمک می کند تا حرارت کبد که باعث خشکی در بدن می شود، کاهش یابد.

به گزارش سلامت نیوز، علی حسینی متخصص طب سنتی، در روزنامه شهروند نوشت: برای درمان خشکی پوست می توان از انواع سبزی، میوه، غلات، دانه های خوراکی و آجیل استفاده کرد. بهترین راه برای درمان خشکی پوست افزایش رطوبت بدن است که می توان عرق کاسنی یا عرق شاه تره مصرف کرد چراکه این عرقیات، حرارت کبد را که باعث خشکی در بدن می شود کاهش می دهد و جلوی خارش های پوستی گرفته می شود.
همچنین مصرف سبزی هایی مانند هویج، کدوحلوایی یا میوه هایی مانند نارنگی، پرتقال، طالبی، زردآلو و لیمو به دلیل داشتن بتاکاروتن باعث شادابی پوست می شوند. یکی دیگر از راه های درمان خشکی پوست، پیشگیری یا درمان موضعی است که می توان جاهایی از پوست را که دچار خارش یا خشکی شده با انواع روغن های موضعی مانند روغن زیتون، بادام شیرین یا گل بنفشه ماساژ داد.
این روغن های موضعی باعث افزایش رطوبت در سطح پوست می شوند و استفاده از آنها برای همه گروه های سنی مناسب است. مصرف جوانه گندم، سبوس برنج و نخود فرنگی نیز باعث دریافت ویتامین B١ و جلوگیری از خشکی پوست می شود. مصرف میوه هایی سرشار از ویتامین های A و C به شادابی پوست کمک می کند. مصرف بالای غذاهای سرخ شده و فست فودها برای پوست مناسب نیست و خوردن نوشابه، چیپس، شکلات و تنقلات برای پوست مضر است. بخورکردن در منزل، خواب کافی و ورزش کردن نیز از عواملی است که باعث بازسازی و ترمیم سلول های پوستی می شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه