آنخل دی ماریا، آلکسیس سانچز، دیه گو کاستا، لوک شاو، ماریو بالوتلی، سسک فابرگاس و آندره هره را؛ کدامیک بهترین خرید این فصل لیگ برتر انگلیس خواهند بود.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

تماشاگران امروز: آنخل دی ماریا، آلکسیس سانچز، دیه گو کاستا، لوک شاو، ماریو بالوتلی، سسک فابرگاس و آندره هره را؛ کدامیک بهترین خرید این فصل لیگ برتر انگلیس خواهند بود. بد نیست یک دهه به عقب برگردیم و نقل و انتقالات بزرگ جزیره را یکی یکی مرور کنیم. گرانترین ها و بهترین ها.

داف یا رونالدو

گرانقیمت ترین خرید تابستان 2003 فوتبال جزیره، انتقال دایمین داف، بال چپ ایرلندی از بلکبرن به چلسی بود. آبراموویچ متمول که به تازگی مالک باشگاه لندنی شده بود، داف را با پرداخت 17 میلیون پوند خرید و این بازیکن هم 3 فصل خوب را با آبی ها پشت سر گذاشت اما او بهترین انتقال فصل به حساب نمی آمد. در همین سال، فرگوسن با پرداخت 75 درصد همین پول، یعنی 12.24 میلیون پوند، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر، رونالدو را از پرتغال به اولد ترافورد آورد.

داف بهتر است یا رونالدو

روبینیو یا رمزی

روبینیو بعد از یک فصل درخشان در سیتی رو به خاموشی رفت. مهاجم برزیلی که سیتی با پرداخت 32.5 میلیون پوند به رئال، او را به خدمت گرفت و گرانترین بازیکن تابستان 2008 جزیره بود، در سالی که ونگر تنها 5 میلیون پوند به کاردیف داد و آرون رمزی را خرید.

داف بهتر است یا رونالدو

وین رونی یا فان پرسی

سال 2004، یونایتد برای خرید وین رونی از اورتون 27 میلیون پرداخت کرد، خریدی فوق العاده. رونی در 10 سال برای یونایتد بیش از 200 گل زد و 5 بار لیگ برتر را برد اما بد نیست بدانید در همین سال، آرسن ونگر با پرداخت یک دهم این پول، فقط 2.75 میلیون پوند؛ فان پرسی را از فاینورد به آرسنال آورد.

داف بهتر است یا رونالدو

اندرسون یا گرت بیل

شاید یکی از بدترین خریدهای آلکس فرگوسن باشد، هافبکی که خریدش از پورتو 25 میلیون پوندخرج روی دست یونایتد گذاشت و هیچ وقت حتی بازیکن متوسطی هم برای شیاطین سرخ نبود.

در همین فصل، تاتنهام هوشمندانه ترین حرکت خود در قرن جدید را انجام داد و با پرداخت تنها 5 میلیون پوند به ساوتهمپتون، گرت بیل را خرید، بازیکنی که تاتنهام با او به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت و بعد هم را رفتن به رئال رقمی نزدیک به 17 برابر رقم خریدش، سود هنگفتی را روانه باشگاه کرد.

داف بهتر است یا رونالدو

روکه سانتاکروز یا لمبرت

سیتی در سال بعد، برای خرید روکه سانتاکروز 17.5 میلیون پوند هزینه کرد اما تنها یک فصل این بازیکن را تحمل کرد. مانچینی وقتی دید سانتاکروز در یک فصل تنها 3 گل زده، او را به بلکبرن قرض داد. در همین سال 2009، ساوتهمپتون با ��رداخت تنها یک میلیون پوند ریکی لمبرت را خرید. لمبرت گل های زیادی برای ساوتهمپون زد و به تیم ملی انگلیس هم رسید.

داف بهتر است یا رونالدو

تورس یا آگرو

سیتی که حالا دیگر راه پول خرج کردن در بازار را به خوبی آموخته بود، در تابستان 2011 هم یک خرید گران خوب داشت و با 38 میلیون پوند، سرخیو آگرو را از اتلتیکو مادرید خرید؛ بازیکنی که ثانیه های پایانی فصل اول حضورش، گل قهرمانی سیتی را زد.

در همین سال بود که چلسی برای داشتن فرناندو تورس 42 میلیون پوند به لیورپول داد، لیورپول هم 8 میلیون روی این پول گذاشت، با 20 میلیون پوند آن لوئیز سوارس را خرید و با 30 میلیون آن، اندی کارول را!

داف بهتر است یا رونالدو
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه