درمان افسردگی گاهی با روان درمانی، گاهی با دارودرمانی و گاهی با ترکیب هر دو درمان میسر است. به عقیده متخصصان، تغذیه گرچه به تنهایی برای درمان این بیماری روحی کافی نیست اما به روند درمان کمک می کند. در این مطلب برخی از مواد غذایی مفید برای افراد افسرده معرفی می شوند. بادام: بادام منبع غنی منیزیم است. کمبود منیزیم به افسردگی منجر می شود. منابع دیگر شامل اسفناج، لوبیا و سیب زمینی است. غذاهای دریایی: غذاهای دریایی به ویژه ماهی های چرب حاوی اسیدهای چرب امگا۳ هستند که در سلامت سیستم عصبی و پیش ...

خوراکی های مفید برای افراد افسرده

 

1-Afsordeh[wWw.Kamyab.ir]

 

 

 

درمان افسردگی گاهی با روان درمانی، گاهی با دارودرمانی و گاهی با ترکیب هر دو درمان میسر است. به عقیده متخصصان، تغذیه گرچه به تنهایی برای درمان این بیماری روحی کافی نیست اما به روند درمان کمک می کند. در این مطلب برخی از مواد غذایی مفید برای افراد افسرده معرفی می شوند.

بادام: بادام منبع غنی منیزیم است. کمبود منیزیم به افسردگی منجر می شود. منابع دیگر شامل اسفناج، لوبیا و سیب زمینی است.

غذاهای دریایی: غذاهای دریایی به ویژه ماهی های چرب حاوی اسیدهای چرب امگا۳ هستند که در سلامت سیستم عصبی و پیشگیری از افسردگی نقش قابل ملاحظه ای ایفا می کنند.

شیر: به میزان کافی شیر و لبنیات مصرف کنید اما از افزودن منابع کافئین به شیر بپرهیزید. کافئین در طول زمان افسردگی را تشدید می کند.

مرغ: گوشت پرندگان غنی از پروتئین و اسیدهای آمینه ای است که به سلامت روحی کمک می کنند.

کربوهیدرات ها: کربوهیدرات به ویژه کربوهیدرات های پیچیده مثل نشاسته را کاملاً از برنامه غذایی خود حذف نکنید. زیرا نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد، کربوهیدرات های پیچیده نقش موثری در بهبود خلق و خو دارند. پس کربوهیدرات های ناسالم مانند قند و شکر، شیرینی و نوشابه را حذف کنید و کربوهیدرات های سالم را که در غلات و حبوبات وجود دارند به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

شکلات تلخ: بر اساس مطالعات فراوان شکلات تلخ دارای خاصیت ضدافسردگی است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه