حفظ جوانی پوست با روغن های گیاهی

سلامت نیوز: یک پزشک عمومی با اشاره به اینکه تامین رطوبت پوست و حفظ خاصیت ارتجاعی آن از فواید مهم روغن زیتون است، اظهار کرد: روغن کرچک نیز به علت خاصیت ضدالتهابی نقش مهمی در پاکسازی و درمان التهاب پوست ایفا می کند.

دکتر فاطمه ملکی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه استفاده از روغن های گیاهی نقش موثری در ایجاد شفافیت پوست و پیشگیری از چروک صورت دارد، گفت: ماساژ روغن یکی از روش های زیباسازی پوست است، اما به علت دیر جواب بودن درمان های گیاهی، لازم است که افراد صبر زیادی داشته باشند.

وی در خصوص ماساژ پوست تصریح کرد: احتمال تاثیر این روش در صورت مراجعه زود هنگام به پزشک و در سن های پایین تر بیشتر است.

ملکی اظهار کرد: روغن کرچک به علت خاصیت ضدالتهابی نقش مهمی در پاکسازی و درمان پوست ایفا می کند، اما بهتر است به علت طبیعت گرم این ماده در زمستان استفاده شود.

وی درخصوص نحوه ماساژ روغن های گیاهی یادآور شد: روغن های گیاهی باید حداقل 10 دقیقه بر روی پوست ماساژ داده شوند و پس از 3 تا 4 دقیقه بوسیله دستمال از پوست پاک شوند. استفاده از این روغن ها در هر سنی می تواند به شادابی و زیبایی پوست کمک کند.

این پزشک عمومی با اشاره به اینکه روغن زیتون نقش موثری بر جلوگیری از خشکی پوست دارد، خاطرنشان کرد: تامین رطوبت پوست و حفظ خاصیت ارتجاعی آن از فواید مهم روغن زیتون است که در بسیاری از روغن های شیمیایی نیز این روغن استفاده می شود.

ملکی با تاکید به اینکه افراد نباید بدون تجویز پزشک از روغن های گیاهی استفاده کنند، اظهار کرد: استفاده از این روغن ها بر اساس نوع پوست متفاوت است. بنابراین باید توسط پزشک تجویز تا از عوارض احتمالی آن ها جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: روغن آفتاب گردان نقش موثری بر التیام پوست دارد و این روغن برای افرادی که دچار اگزما، آکنه، التهاب و قرمزی هستند، بسیار موثر است.

ملکی در پایان با اشاره به اینکه روغن آفتابگردان سرشار از ویتامین E است، یادآورشد: این روغن به علت داشتن ویتامین E می تواند از بروز عوارض مضر اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه