جای جوش های دستکاری شده روی پوست می ماند

ایران بانو دات کام

سلامت نیوز: یک متخصص پوست و مو با هشدار درباره دستکاری کردن جوش ها توسط افراد گفت: دستکاری جوش ها در برخی موارد باعث به جای ماندن اثر جوش بر روی پوست می شود.

امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفت و گو با فارس اظهار کرد: اثرات جای جوش بر روی صورت یا بدن در بسیاری از موارد به دلیل دستکاری جوش ها باقی می ماند اما در برخی موارد نیز به دلیل التهابات زیاد و عمق تخریب بافت های زیرین پوست، جوش ها به خودی خود بر روی پوست جا می گذارند.

احسانی با تاکید بر لزوم خودداری افراد از تخلیه جوش های زیرپوستی گفت: این جوش ها باید توسط پزشک تخلیه شود؛ حال آنکه برای جوش های چرکی و التهابی باید به طور جدی از تخلیه آن خودداری کرد.

این متخصص پوست و مو در آخر تصریح کرد که ریسک جای گذاشتن جوش ها معمولاً روی بدن، سینه و پشت می تواند حتی بیشتر از صورت باشد که درمان آن نیز به مراتب سخت تر از درمان آکنه های روی صورت خواهد بود.

به گفته این متخصص پوست و مو، جاهای ناشی از جوش می تواند صاف، فرورفته یا به صورت گوشت اضافه باشد که بر اساس شدت آکنه متفاوت است.

وی افزود: معمولاً جوش هایی که التهاب، ترشح و چرک زیادی دارد بافت های زیرین را تخریب می کند که باعث ایجاد فرورفتگی می شود و درمانش نیز بسیار دشوار است اما برخی جوش ها زیر پوستی هستند یا التهاب کمی دارند که معمولاً با برجای گذاشتن قرمزی یا تغییر رنگ قهوه ای روی پوست به صورت نقطه ای که بسیار راحت تر به درمان جواب می دهند، بهبود می یابند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه