برزیل،بهشت گردشگران آمریکای جنوبی

برزیل،بهشت گردشگران آمریکای جنوبی

برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است.
برزیل دارای زمین‌های کشاورزی گسترده و جنگل‌های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است. در گذشته، این کشور مستعمره پرتغال بود و تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند.
ساخت شهر برازیلیا به این علت بود که می‌خواستند محل پایتخت برزیل – که پیش از آن شهر ریو دوژانیرو بود- را تغییر داده و بیشتر به مرکز و غرب کشور بیاورند تا به دیگر ناحیه‌ها نزدیک‌تر باشد. برای این تغییر پایتخت، نیروی کاری عظیمی از سراسر کشور به‌کار گرفته‌شد. طرح و نقشه این شهر بشکل یک هواپیماست.
شهر برازیلیا در حقیقت پایتخت مدرن و سیاسی برزیل است. طراحی کلی شهر و ساختمان‌ها و ادارات دولتی این شهر دیدنی است. یادبود اسکار نیمیر نیز از دیگر دیدنی‌های معماری این شهر به حساب می‌آید.

شهر سائو پائولو یکی از بزرگترین شهر‌های جهان به حساب می‌آید و به بیانی جنگلی از ساختمان و آسمان خراش است. در اکثر شهر‌های برزیل از جمله سائو پائولو و ریو و براسیلیا نماها و آثار معماری جزو دیدنی ترین جاذبه‌ها هستند.

ریو دوژانیرو در جنوب شرقی کشور برزیل قرار دارد. این شهر پس از شهر سائوپولو بزرگ‌ترین شهر برزیل است و تا سال ۱۹۶۰ پایتخت این کشور بود. این شهر توریستی در کنار کوه‌های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته‌است.
شهر ریو دوژانیرو، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ خواهد بود. شهر ساحلی ریو دارای ۳ ساحل به نامهای ساحل کُپاکاپانا، ایپانما و لِبلان است. این سواحل به بهشت موج‌سواران معروف هستند. در بالای کوه کورکووادو بزرگ‌ترین مجسمهء دنیا قرار دارد. این مجسمه ۷۱۰ متر ارتفاع دارد که شمایل عیسی مسیح را با آغوش باز به تصویر کشیده‌است

شهروندان جهان جادوگرانی از این سرزمین را می شناسند که با توپ در مستطیل سبز از تماشاگران خود، دل و هوش می برند. …. به مرور، این کشور و شهرهایش چشم و ذهن جهانیان را به خود مشغول خواهد کرد؛ کشوری که فوتبال را با شعر و رویا و بازیگوشی گره زده است و به این طریق، کاری می کنند که در این کره خاکی بی نظیر است.
تصاویری از زیبایی های این کشور را می بینیم:

01 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

ناتال

03 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

سائو پائولو

04 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

سویتابا

05 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

برازیلیا

06 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

فورتالیزا

07 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

کوریتیبا

08 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

مانائوس

09 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

سالوادور

10 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی
ریسیف

02 BerezilWwW.KamYab.IR برزیل،بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

پورتو الگره

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه