فوتبال انگلستان همیشه به دنبال ستاره هایی بوده که بتواند روی شان مانور تبلیغاتی کند.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

همشهری تماشاگر: فوتبال انگلستان همیشه به دنبال ستاره هایی بوده که بتواند روی شان مانور تبلیغاتی کند. آنها بعد از اینکه از تبلیغ و بزرگ جلوه دادن وین رونی خسته شدند، ستاره ای دیگر را جستجو می کردند و اکنون به نظر می رسد چنین هدفی تقریبا محقق شده باشد.

یک ستاره جوان و آینده دار با قراردادی خیره کننده راهی منچسترسیتی می شود و همین موضوع دلیل خوبی است که بشود بر روی این بازیکن مانور کرد. ستاره ای مسلمان و جاماییکایی که تابعیت انگلستان را گرفته و اکنون یکی از امیدهای سه شیرها در رخدادهای بین المللی آتی محسوب می شود.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

شروع

اگر بخواهیم درباره شروع کار رحیم استرلینگ بنویسیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که این بازیکن ارزنده هم اکنون در نقطه شروع قرار دارد! او فوتبال را از 9 سالگی و در آکادمی کویینز پارک رنجرز شروع کرد و بیش از 7 سال در آنجا به یادگیری فوتبال پرداخت.

عضویت در تیم های پایه QPR این فرصت را به استرلینگ داد تا رشد کافی در فوتبال جزیره داشته باشد. او در سال 2010 به تیم جوانان لیورپول رفت و آنجا توانست استعدادهای باارزش خود را به معرض نمایش بگذارد.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

لیورپول

سال 2012 و به تشخیص کادر فنی باشگاه لیورپول، استرلینگ توانست نخستین قرارداد حرفه ای خود را به امضا برساند و بدین ترتیب این شانس را به دست آورد تا در لیگ برتر به میدان برود. او در فصل 2012-2011 مجموعا سه بار برای سرخ پوشان آنفیلدی بازی کرد.

در فصل بعد این تعداد بازی به 36 افزایش یافت ضمن اینکه رحیم 2 گل نیز به ثمر رساند که هر دوی آنها در لیگ برتر وارد دروازه حریفان شد.

فصل 2014-2013، استرلینگ 38 بازی و 10 گل زده را در کارنامه اش به ثبت رساند. در فصل 2015-2014 تعداد بازی ها به 52 و گل های زده به 11 افزایش داشت. پس از آن بود که انتقال خیره کننده اش به منچسترسیتی حیرت بسیاری را در پی داشت.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

منچسترسیتی

44 میلیون پوند پیشنهادی بود که سران منچسترسیتی به لیورپول دادند و در سوی دیگر میدان مدیران آنفیلدی نیز آن را پذیرفتند. بدین ترتیب بود که در روز دوازدهم ژوئیه 2015 انتقال رسمی رحیم استرلینگ 20 ساله از لیورپول به منچسترسیتی اعلام شد. او در این فصل 4 مسابقه برای سیتی به میدان رفته و یک گل نیز در لیگ برتر به ثبت رسانده است.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

تیم ملی

داستان حضور رحیم استرلینگ در تیم ملی انگلستان کمی پیچیده بود. طبق قوانین او حق حضور در تیم های ملی انگلیس را نداشت. البته این قانون در سال 2009 با قانونی که چنین اجازه ای را صادر می کرد جابجا شد و بدین ترتیب او توانست در تیم زیر 16 سال انگلستان بازی کند.

در آن زمان وقتی از او در خصوص تیم ملی جاماییکا و احتمال دعوت برای حضور در این تیم سوال شد خیلی صریح گفت: «چرا که نه؟ اگر بخواهند و بشود می روم و برای تیم ملی جاماییکا بازی می کنم.» با این حال چنین چیزی محقق نشد و استرلینگ بین سال های 2009 تا 2012 میلادی در تیم های زیر 16، زیر 17، زیر 19 و زیر 21 سال انگلستان مجموعا 31 بار بازی کرد و 7 گل نیز به ثمر رساند. سرانجام در روز چهاردهم نوامبر 2012 استرلینگ توانست برای تیم ملی بزرگسالان انگلستان به میدان برود. این بازی یک دیدار دوستانه و تدارکاتی خارج از خانه مقابل سوئد بود. او برای حضور در جام جهانی 2014 برزیل هم به تیم ملی فراخوانده شد و در بازی نخست سه شیرها مقابل ایتالیا که منجر به باخت 2- یک انگلیسی ها شد بازی کرد.

در روز 27 مارس 2015 او موفق به ثبت نخستین گل ملی اش شد. در بازی انتخابی رقابت های یورو 2016 فرانسه، انگلستان میزبان لیتوانی بود که رحیم یکی از 4 گل تیمش را وارد دروازه حریف کرد.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

حامی مالی

در سال 2012 استرلینگ قراردادی را با شرکت نایک، تولیدکننده پوشاک و وسایل ورزشی به امضا رساند. او در همان سال و در ماه نوامبر در تیزر تبلیغاتی این شرکت برای کفش «گرین اسپید 2» به همراه ماریو گوتزه، تئووالکات، ادن آزار، کریستین اریکسن و استفان الشعراوی شرکت کرد. در ژانویه سال 2013 هم یک مدل کفش دیگر را برای این شرکت تبلیغ کردم.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

زندگی شخصی

استرلینگ متولید منطقه کینگستون جاماییکا بوده و سال های ابتدایی عمرش را در آنجا گذرانده است. او در 7 سالگی به همراه مادرش به انگلستان مهاجرت کرد. فوتبال تنها دلخوشی زندگی اش بود. 2 سال پس از مهاجرت به انگلستان، پدرش در جاماییکا به قتل رسید. استرلینگ یک دختر 3 ساله به نام «ملودی رز» دارد.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

گاز خنده

حدود یک ماه پیش اتومبیل مرسدس بنز رحیم استرلینگ در حالی در خارج منچستر پیدا شد که کسی داخلش نبود و پلیس پس از جستجوی خودرو 2 عدد گاز خنده که ماده محرک غیرمجاز محسوب می شود پیدا کرد. پیدا شدن این گازهای خنده به دردسری بزرگ برای ستاره جدید من سیتی تبدیل شد.

مرسدس بنز ستاره جدید سیتی قبل از یکی از مسابقات این تیم در یک تصادف متوقف شده بود. نکته قابل توجه که می تواند استرلینگ را از اتهام تبرئه کند این است که خود او در صحنه تصادف و ماجراهای بعد از آن حضور نداشته است. وکیل این بازیکن جوان دفاعیات قابل قبولی را داشته و به نظر می رسد بتواند استرلینگ را از این مخمصه برهاند.

اعجوبه ای به نام «رحیم»

الگو

استرلینگ می گوید زمانی که در لیورپول توپ می زده الگویش لوییس سوارس ستاره شیلیایی این تیم که اکنون در بارسلونا بازی می کند و دانیل استوریچ بوده اند. استرلینگ درباره آنها می گوید: «من چیزهای زیادی از سوارس و استوریچ آموختم. مثلا یاد گرفتم که چگونه به دروازه حریف نزدیک شوم. من می خواهم این روند را ادامه دهم و چیزهای بیشتری از بزرگان فوتبال یاد بگیرم.»

اعجوبه ای به نام «رحیم»

لقب

به خاطر نحوه بازی و تکنیک بالا و قدرت دریبل زنی عالی، به او لقبی شبیه به القاب برزیلی داده اند و استرلینگ را «حیمیو» می خوانند!

اعجوبه ای به نام «رحیم»

مشخصات

نام کامل: رحیم شکیل استرلینگ

تاریخ تولد: 8 دسامبر 1994

محل تولد: کینگستون – جاماییکا

قد: 170 سانتیمتر

وزن: 65 کیلوگرم

باشگاه کنونی: منچسترسیتی

پست: گوش/ هافبک هجومی/ مهاجم

شماره: 7

باشگاه های پیشین: لیورپول

درآمد: یک میلیون و پانصد هزار پوند (2015)

بازی ملی: 18

گل ملی: یک

افتخارات

برای کسب افتخار باید کمی صبر کند. او در لیورپول تقریبا نتوانست عنوان قابل توجهی به دست آورد و حالا در من سیتی به دنبال کسب نخستین افتخار و عنوانش است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه